باتری 4680 پاناسونیک

November 4, 2021

باتری 4680 پاناسونیک

 

در تاریخ 4 نوامبر، طبق گزارش Nikkei Asia، مدیر عامل پاناسونیک تادانوبو ماتسوشیتا در آخرین مصاحبه گفت که باتری 4680 به تولید انبوه نزدیک شده است و همچنین در نظر دارد در آینده شرکت هایی غیر از تسلا را تامین کند.
 
Matsushita Tadanobu Kazuo گفت که هدف فناوری باتری 4680 اساساً محقق شده است، توسعه محصول اساساً تکمیل شده است و ظرفیت آن حدود پنج برابر باتری فعلی 2170 است.تولید انبوه باتری های 4680 نیازمند فناوری جدید است و پاناسونیک در حال ساخت خط تولید جدیدی در ژاپن است که به صورت مرحله ای راه اندازی خواهد شد.
 
قبل از روز باتری تسلا در سال 2020، تسلا با پاناسونیک گفتگو کرد.پس از مطالعه هزینه، تعادل خود وسیله نقلیه و سایر احتمالات ناشی از باتری استوانه ای، 4680 به عنوان باتری خودرو تایید شد.اندازه بهینه
 
ماتسوشیتا تادانوبو در پاسخ به سوالی مبنی بر تامین باتری 4680 به شرکت‌های دیگر مانند اپل، گفت که تسلا شریک نزدیک پاناسونیک است و تامین باتری آن‌ها در اولویت اول قرار دارد، اما اگر حاشیه‌ای در تولید وجود داشته باشد، آنها تامین را در نظر خواهند گرفت. شرکت های دیگری مانند اپل.
 
تسلا در حال حاضر پرفروش ترین شرکت خودروهای برقی جهان است و روند توسعه آن خوب است.سفارشات تسلا به تنهایی می تواند پاناسونیک را تا حد زیادی تامین کند.البته تسلا در همه مدل ها از باتری 4680 استفاده نمی کند.مدل 3، نسخه پایه مدل Y و مدل ارزان قیمت 25000 دلاری آینده، همگی هزینه را به عنوان اولین مورد در نظر می گیرند.آنها در دراز مدت هستند.برای یک دوره زمانی، باتری‌های لیتیوم آهن فسفات ارزان‌تر به کار گرفته می‌شوند.
 
تخم مرغ ها را نمی توان در یک سبد قرار داد، تسلا استراتژی چند تامین کننده را اجرا خواهد کرد و پاناسونیک نیز به دنبال مشتریان بیشتری خواهد بود.هنوز متغیرهای زیادی در بازار خودروهای الکتریکی هوشمند وجود دارد.خودروهای اپل بزرگ نیز در چند سال آینده در دسترس خواهند بود.اگرچه تسلا در حال حاضر رقابتی است، اما به سختی می توان گفت که پیشتاز خواهد بود.بدون شک پاناسونیک در جستجوی همکاری با سایر شرکت ها از امنیت بیشتری برخوردار است..
 
علاوه بر حوزه خودروهای خانگی، کامیون ها نیز سفر نفت به برق را تجربه می کنند.کامیون سنگین است، هزینه بنزین زیادی برای راه اندازی از چراغ راهنمایی دارد و هزینه کامیون های برقی بسیار کمتر است.با این حال، بسیاری از کامیون ها مجبورند به طور مداوم برای مسافت های طولانی رانندگی کنند.باتری های فسفات آهن لیتیوم در حال حاضر نمی توانند این نیاز را برآورده کنند.پاناسونیک امیدوار است باتری های بیشتری برای کامیون های برقی فراهم کند.در حال حاضر، تولید باتری های لیتیوم آهن فسفات را در نظر نخواهد گرفت.