کمبود مواد خام برای باتری ها اثراتی دارد که هرگز به آن فکر نکرده بودیم

February 28, 2022

آخرین اخبار شرکت کمبود مواد خام برای باتری ها اثراتی دارد که هرگز به آن فکر نکرده بودیم

کمبود مواد خام برای باتری ها اثراتی دارد که هرگز به آن فکر نکرده بودیم

صفحه اصلی>اخبار>سرمقاله

27 فوریه 2022، 19:40 UTC ·

توسطگوستاوو هنریکه روفو آخرین اخبار شرکت کمبود مواد خام برای باتری ها اثراتی دارد که هرگز به آن فکر نکرده بودیم  0

از آنجایی که خودروهای الکتریکی با بسته‌های باتری عظیم ظاهر شدند، مردم می‌پرسند که سلول‌های کافی برای آنها را از کجا تهیه کنیم.قبل از همه‌گیری، کمبود نیمه‌رسانا، و کشاندن روسیه به یک تهاجم بی‌معنا علیه اوکراین، ولادیمیر پوتین، نگرانی‌هایی را ایجاد می‌کرد.ذخیره‌سازی انرژی دایره‌ای تأثیرات بیشتری را نسبت به آن کمبود ارائه کرد که تا به حال تصور می‌کردیم.

وقتی چیزی کم باشد، قیمت ها بالا می رود.به نوعی، مانند یک حراج است: کسانی که مایل به پرداخت بیشتر هستند، حق تقدم دارند.این تقاضا برای مس، نیکل، کبالت و منگنز باعث افزایش قیمت باتری شد.این بدان معناست که خودروهای برقی یا گرانتر هستند یا محتوای کمتری دارند تا قیمت بالاتری نداشته باشند.

 

آخرین اخبار شرکت کمبود مواد خام برای باتری ها اثراتی دارد که هرگز به آن فکر نکرده بودیم  1

تسلا هر دو راه را دنبال کرده است.خودروهای آن چندین بار افزایش قیمت داشته اند و محتوای خود را از دست داده اند.معروف ترین موارد از بین رفتن رادار و واحد کنترل برقی فرمان برقی در خودروهای ساخت چین است.ما تاکنون از حرکات مشابه با سایر سازندگان EV آگاه نیستیم.

در گذشته، مردم فقط نگران دریافت منابع بیشتر برای نیکل، کبالت و منگنز بودند.با تقاضای بیشتر برای خودروهای الکتریکی، لیتیوم نیز به یک مشکل تبدیل شده است.مطابق باذخیره سازی انرژی دایره ای، قیمت کربنات لیتیوم 900٪ افزایش یافته است و این فلز در حال حاضر گران ترین عنصر در تمام مواد شیمیایی باتری به غیر از LCO است.

اثر فوری این است که بازیافت‌کنندگان باتری اکنون نسبت به گذشته هزینه بیشتری برای مواد برای بازیافت پرداخت می‌کنند.حتی سلول های LFP (لیتیوم آهن فسفات) به دلیل محتوای لیتیوم خود به یک دارایی گرانبها تبدیل شدند.این باعث می شود که خودروهای الکتریکی دست دوم قدردانی شوند.

با توجه به ذخیره انرژی دایره ای، الفتسلا مدل اس 2012قیمت 31350 دلار در سال 2021. امروزه فقط با پرداخت 36500 دلار می توان همین خودرو را خریداری کرد.یک نیسان لیف مدل 2011 در سال 2021 در ایالات متحده به قیمت 5450 دلار فروخته می شد.اکنون، تنها در صورت پرداخت 7628 دلار می توانید یکی را دریافت کنید.این اتفاق در بازارهای دیگر مانند بریتانیا نیز رخ می دهد.همینطوربرگیک سال پیش به قیمت 6580 پوند فروخته شد.قیمت آن اکنون 8800 پوند است.

این تأثیرات بیشتری نسبت به مقرون به صرفه ساختن خودروهای الکتریکی دست دوم دارد.بر بیمه هم تاثیر می گذارد.اگر یک سال پیش یک خودروی برقی کارکرده تصادف کردید، صورت‌حساب تعمیر آن می‌تواند از مبلغی بیشتر شود که ارزش صرفه‌جویی را داشته باشد.گفته می‌شود، این ماشین الکتریکی قدیمی به مواد زباله تبدیل می‌شود و باتری‌های آن را می‌توان توسط بازیافت‌کنندگان سلولی خریداری کرد.

با ارزش بالاتری که این وسایل نقلیه به دست آوردند، اکنون چنین تعمیری می تواند منطقی باشد.این بدان معناست که این وسایل نقلیه الکتریکی قدیمی برای مدت زمان بیشتری نسبت به قبل کار می کنند و فشار برای منابع جدید مواد خام را افزایش می دهند.خودروهای برقی با برد کمی باقیمانده ممکن است گزینه خوبی برای کسانی باشد که رفت و آمدهای کوتاهی دارند و محل شارژ این خودروها در محل کار و خانه هستند.

از سوی دیگر، اگر یک خودروی الکتریکی کاملاً خوب با باتری خود مشکل داشته باشد، جایگزینی آن نیز گران‌تر خواهد بود.خودروهایی که هنوز تحت گارانتی هستند به صورت رایگان تعویض خواهند شد.با این حال، خودروسازان باید برای بسته باتری که قطعه معیوب را جایگزین می کند، هزینه بیشتری بپردازند.اگر گارانتی از قبل به پایان رسیده باشد، احتمال اینکه مشتری آسیب دیده پول خرید یک بسته باتری جدید را داشته باشد، بسیار کمتر است.اگر این کار را انجام دهند، ممکن است جایگزین کردن آن منطقی نباشد.

در آن سناریو، بازیافت‌کننده‌های سلولی مواد بیشتری را برای کار با آن‌ها دریافت خواهند کرد، اما ما همچنین خودروهای بیشتری را خواهیم داشت که به زباله‌دان‌ها ختم می‌شوند، با ضایعات مواد زیادی که در آنها قابل بازیافت نیست.این امر همچنین از مردم می‌خواهد تا وسایل نقلیه جدید بخرند و فشار برای دریافت مواد خام بیشتر افزایش می‌یابد.به عبارت دیگر،روز جهانی بیش از حدحتی بیشتر پیش بینی خواهد شد.

همانطور که قبلاً نوشتیم، این باعث می شودمدل کسب و کار تسلا از آن حمایت کردزمانی که رودستر اصلی را ارائه کرد، برای کسانی که ادعا می‌کنند برای نجات سیاره، خودروهای برقی می‌خرند، یک مشکل واقعی است.مردم ممکن است شروع به تعجب کنند که آیا اگر این نگرانی به انتشار کربن فسیلی محدود شود، کارکردن موتورهای احتراقی با سوخت‌های تجدیدپذیر پاک‌تر نیست.حمل و نقل پاک شامل مواردی بیش از این است و کمبود مواد خام آن را واضح تر می کند.

 

https://www.autoevolution.com/news/raw-material-scarcity-for-batteries-has-impacts-we-had-never-tought-about-1-182693.html